چرا تولید محتوا برای کسب و کارها امری مهم شده است؟

طی این چندسال گذشته به خاطر بیماری کرونا اکثر کسب و کارها ناخواسته مجبور شدند وارد فضاهای مجازی شوند هر چند در گذشته هم بعضی از مشاغل درگیر این موضوع بودند ولی اکثرا جز کسب و کارهای بزرگ محسوب می شدند اما امروزه این موضوع برای همه تبدیل به یک امر مهم و ضروری شده است تا بتوانند نسبت به رقبا در هر زمینه ای متمایز باشند و در بیزینس خود جز اولین نفرها باشند.

درواقع تولید محتوای خوب امروزه در فضاهای مجازی برای ارتباط با مشتری و جذب آنها رابطه مستقیم با موفقیت صاحبان کسب و کار دارد و قطعا پشت هر برند بزرگ محتوای ارزشمند و مرتبطی وجود دارد که توانسته با مخاطبانش ارتباط برقرار کند. و می توانیم بگوییم تولید محتوا امروزه به یک حرفه کاری خوب و پردرآمد تبدیل شده است.

تولید محتوا (Content production) چیست؟

با کسترش تکنولوژی و ظهور اینترنت افراد به راحتی برای بدست آوردن اطلاعات در هر زمینه و موضوعی شروع به سرچ  در موتور های جست و جو می کنند و همیشه به دنبال اطلاعات درست و دقیق از منابع معتبر هستند و کمبود محتوای مناسب و ارزشمند در صفحه شما باعث می شود احساس بی اعتمادی به مخاطبان هدف بدهد و به دنبال رقبای شما بروند. محتوا می تواند شامل ویدیوهای کوتاه, متن, صوت و تصاویر گوناگون و متنوعی باشد.

اما ممکن است هنوز از خود بپرسید که چرا تولید محتوا یا بازاریابی محتوا مهم است ؟

  1. تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری های وفادار و واقعی
  2. بهتر دیده شدن و شهرت کسب و کار و برند شما
  3. جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی
  4. کمک به بهتر شدن سئو (SEO)
  5. معرفی و تبلیغ برند ما به افراد
  6. ایجاد اعتماد مشتریان

آیا تمام این موارد برای کسب و کار ما مهم است؟

بله تمام این موارد در کنار هم معنا پیدا می کنند و برای موفقیت شما در بیزینسی که دارید مهم هستند مثلا ایجاد اعتماد می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا شهرت مثبتی برای برند ایجاد کند و تولید محتوای خوب و جذاب راهی عالی برای معرفی کسب و کار شما به مخاطبین می شود و اگر محتوایی که آنها می بینند جذاب و ارزشمند باشد و واکنش مثبتی نسبت به محتوای شما نشان بدهند از همان زمان کسب و کار شما مطرح می شود و می توانید مشتریان خاص خود را جذب و به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

هرچه بتوانید محتوای خود را ارزشمند ارائه دهید این اعتمادسازی با مخاطبان هدف آسان تر خواهد شد و مخاطبین شما به صورت ناخودآگاه برای برند شما تبلیغات کلام به کلام انجام می دهند و باعث افزایش مخاطبین شما می شوند. اهمیت بهبود سئو (SEO) زمانی مشخص می شود که به کسب و کار شما در ساخت و بهبود بهینه سازی موتور جستجو  کمک می کند درواقع سئو نقش مهمی در دیده شدن کسب و کار آنلاین شما دارد که تولید محتوا موثرترین و مهم ترین نکته در بهبود سئو (SEO) است.

پنج ثانیه اول بارگذاری صفحه بیشترین تاثیر را در رتبه بندی گوگل دارید درواقع با توجه به زمان صرف شده توسط مخاطب در سایت, شما را به عنوان یکی از معیار های ارائه محتوای ارزشمند سایت شما قرار می دهد و هرچه این مورد توسط مخاطبان بیشتری انجام شود سایت شما به صفحات و رده بندی های اولیه گوگل به افراد نشان می دهد.

چرا تولید محتوا یا بازاریابی محتوا به صرفه تر است؟

مقرون به صرفه بودن تولید محتوا (بازاریابی محتوا)، آن را به یک امر ضروری برای مشاغل مخصوصا مشاغل کوچک تبدیل کرده است چون افراد در اوایل کار خود می خواهند هزینه ها را به حداقل و درآمد خود را به حداکثر برسانند در حالیکه برای به شهرت رسیدن برند خود باید تبلیغات انجام دهیم و هزینه این تبلیغات گاهی بیش از حد بودجه افراد می شود و در تمام جهان تبلیغات سنتی کم رنگ تر شدند و جای خود را به تبلیغات کلامی دادند.

صاحبان کسب و کارهای بزرگ به این نتیجه رسیدند بهترین تبلیغ برای برندشان تبلیغات کلامی از سمت مشتریان راضی و وفادارشان به افراد دیگر است و این موضوع باعث می شود هزینه تبلیغات کمتر و مقرون به صرفه تر شود اما توجه به این نکته مهم است که تولید محتوا (Content production) کمی زمان بر است و ممکن است مدتی طول بکشد تا تلاش های شما به نتیجه برسد اما درمقابل با سرمایه گذاری و زمان خیلی کمی با هر رده سنی و موقعیتی در فضاهای مجازی می توانیم به درآمدهای بالایی برسیم.

محتوای ساده یا محتوای خاص و ارزشمند؟!

هدف همه ما برای شروع یک کسب و کار رسیدن به یک درآمد ایده‌آل است. که این امری کاملا طبیعی است، و توقع همه ما موقعی شروع می شود، که زمان, هزینه و انرژی خود را صرف این موضوع می‌کنیم. ولی حواستان باید به این موضوع باشد، که هرگز نباید فقط به خاطر درآمد، یک محتوای ساده تولید کنید. هدف شما باید در درجه اول پیدا کردن مخاطبان هدف باشد و بعد از آن تولید یک محتوای ارزشمند، خاص و مرتبط با بیزینس خود چرا که در دید اول برای مخاطب محتوا بسیار مهم است و این محتوای خوب است که باعث کنجکاو شدن مخاطب و دنبال کردن شما می شود و در دنباله آن به یک درآمد تصاعدی رو به بالا خواهید رسید و با بازگشت سرمایه کمی که هزینه تولید محتوای بیزینس خود کردید اهمیت بازاریابی محتوا (تولید محتوا) برای شما قابل درک می شود.

چگونه تولید محتوای خوب به شما در ایجاد روابط با مشتریان کمک کند؟

تولید محتوا (Content production) موتور رشد کسب و کار شما است به همین خاطر در موضوعاتی که انتخاب می کنید, روش های تبلیغاتی, محتوای مناسب و ارزشمند, طراحی و اجرای به موقع محتوا در زمان مناسب و از همه مهم تر تداوم و یکپارچگی محتوا از اهمیت محتوای مناسب و ارزشمند, طراحی و اجرای به موقع محتوا در زمان مناسب و از همه مهم تر تداوم و یکپارچگی محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

محتوای درست به برند شما این امکان را می دهد تا تخصص و بیزینس شما به مخاطبان هدف به خوبی معرفی شود و به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را افزایش دهید و در عرصه خود قدرتمند قدم های بعدی را بردارید. بدیهی است که مشتریان وفادار یک امتیاز مثبت برای کسب و کار شما هستند و اگر به دنبال فروش های مکرر هستید باید همیشه حواستان به رضایت مشتریان باشد و سپس راه هایی برای تقویت و بهبود روابط با مشتری های جدید پیدا کنید.

همیشه مشتریان قدیمی حامی و تبلیغ کننده های خوبی برای برند شما بودند و شما بعد از مدتی بدون دغدغه ذهنی تبلیغات گسترده ای در هر مکان و زمان به واسطه منبع های تبلیغاتی اتوماتیکی که دارید روز به روز به قوی تر و معروف شدن برند شما کمک خواهند کرد. اینکه چگونه می خواهید برند خود را به مخاطبان هدف معرفی کنید باید محتوای منحصر به فرد کسب و کار خود را ایجاد کنید که نیاز به فردی دارید که قدرت نویسندگی بالایی داشته باشد و گرافیستی که بتواند محتوای تولید شده را با طراحی زیبا و منحصر به فردی به تصویر بکشد و برای شما محتوای مناسبی را ارائه بدهند که خوشبختانه شرکت های متنوعی تشکیل شدند اما باید در انتخاب افراد متخصص این حوزه دقت داشته باشید.

نتیجه

  • تولید محتوا یا بازاریابی محتوا نه تنها به افزایش مخاطبان هدف کمک می کند، بلکه می تواند به شما کمک کند تا روابط بهتری با مشتریان خود ایجاد کنید.
  • با کمترین هزینه به برند شدن بیزینس و کسب و کار شما کمک خواهد کرد.

خدمات مدیاشو

مدیاشو خدمات گسترده و متنوعی در زمینه تولید محتوای ویدئویی و تصویری با همکاری افراد منخصص در این حوزه برای کمک به حرفه ای شدن بیزینس شما همراهان عزیز و همیشگی فراهم کرده است.