صدا نقش مهمی در زندگی دارد و کمک‌ می‌کند تا با دیگران بهتر و راحت‌تر ارتباط برقرار کنید. در صنعت سینما و تلویزیون و تولیدمحتوای ویدئویی برای کسب‌وکار صدا یک عنصر مهم و بعد از تصویر مکمل کاملی در تولید فیلم است. صدا به سه دسته اصلی صدای انسان، جلوه‌های صوتی، موسیقی تقسیم می‌شود، گاهی صداها را می‌توان به صورت مصنوعی ضبط و ویرایش کرد.

اهمیت صدا در تولید محتوا

امروزه بخاطر شرایط موجود که اکثر کسب‌وکارها به‌صورت آنلاین فعالیت می‌کنند افراد مجبور به تولیدمحتوای ویدئویی و تصویری هستند، برای تولیدمحتوا باید در مرحله اول یک سناریو از مواردی که میخواهید ضبط کنید داشته باشید در مرحله دوم و سوم که نقش بسیار مهمی در اجرای موفق سناریو دارد فیلم‌برداری و صدابرداری است، یک ویدئوی جذاب همراه با صدابرداری مناسب باعث جذب بیننده می‌شود. وقتی شروع به کار تولیدمحتوا می کنید، ممکن است کاری دلهره‌آور باشد یا حتی گاهی اوقات ابزار کافی برای این کار نداشته باشید اما جای نگرانی نیست، با رعایت چند اصول اولیه می‌توانید یک محتوای خوب ارائه دهید.

حذف صداهای مزاحم محیط

  • هام (hum) : صدایی که بخاطر کیفیت پایین ابزارهای صدابرداری به وجود می آید.
  • آمبیانس (Ambience) : صدای محیط مثل صدای ماشین‌ها و تمام صداهایی که محیط را در برگرفته آمبیانس به حساب می‌آید.
  • نویز (Noise) : گاهی صدای نویزی در صورت وجود مشکلی در یکی از لوازم صدابرداری شنیده می شود.

گاهی اوقات اهمیت صدابرداری در فیلم‌سازی نادیده گرفته می شود درصورتی که طراحی صدای خوب در جذب ببینده و ارتقای فیلم تاثیر بسیاری دارد، تولیدمحتوای هدفمند و مناسب کسب‌وکار شما به یک فیلم‌برداری، صدابرداری و تدوین خوب نیاز دارد اما تهیه ابزارهای موردنیاز در این زمینه هزینه‌های سنگینی را به شما تحمیل می‌کند، کارخانه محتوای مدیاشو مجهز به تمامی امکانات حرفه‌ای و مدرن مفتخر است تا به شما در تولید محتوای ویدئویی و تصویری مناسب با کسب‌وکار خود به شما کمک کند، خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.