این‌روزها دغدغه اکثر افراد در کسب‌وکارهای مختلف فعالیت در فضای شبکه‌های اجتماعی (Social Media) است. طبق جلساتی که با خیلی از افراد در حوزه‌های متفاوت داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که اکثر افراد که در کار خود صاحب سبک و تخصص هستندٰ، محصولی بسیار درجه یک، یا پتانسیل شروع کسب‌وکاری حرفه‌ای را داشتند. همه به‌طور واحد ترس از شروع کردن و نداشتن برنامه‌ریزی (Business Plan) مشخص برای شروع کار خود داشتند. و غبطه می‌خوردند که با تمام تخصص خود فعالیتی در این فضاها ندارند. بنابراین بزرگترین و مهم‌ترین کاری که در فضای سوشال‌مدیا باید این افراد انجام بدهند این است که شروع به تولید محتوای سبز کنند تا کاربران فرق بین محتوای زرد و سبز را بتوانند حس کنند.

۳ نکته طلایی از بیل گیتس

نکته قابل توجه اینجاست که برای شروع هر کاری، در هر زمینه‌ای بیش از حد فکر کردن باعث ایجاد وسواس فکری می‌شود، و این وسواس فکری از احساسی به‌نام “ترس” به‌وجود می‌آید. گاهی اوقات باعث می‌شود تمام افکار شما به سمت مشکلات و مواردی بروند که اصلا واقعیت ندارد و تنها زاده‌ی فکر شما است. در زیر به سه نکته از بیل گیتس برای پیشرفت در کسب‌وکار اشاره کرده‌ایم:

  1. همیشه نگاه رو به جلو داشته باشید.
  2. قدر زمانی که دارید را بدانید.
  3. ایده‌های خود را اجرایی کنید.

در پایان …

امروزه در فرایند تصمیم‌گیری سازمان‌ها تفاوت بسیاری بین مدیر و رهبر به جشم می‌آید. رهبران حرفه‌ای باید در هر شرایطی به فکر رشد و پیشرفت سازمانشان باشند و لازمه این رشد داشتن یک طرح‌ریزی برای کسب‌وکار (business plan) است. باید بدانید که رهبران راهکارهای مفیدی برای پیشرفت اهداف سازمان خود ایجاد می‌کنند؛ و بر اهداف بلند مدت تمرکز می‌کنند، و مدیران بر اهداف کوتاه مدت. پس باید برای سازمان خود یک رهبر باشید تا بتوانید فضاهای مختلف در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید. و طبق یک برنامه‌ریزی و استراتژی مشخص با تولید، محتوای مفید برای کاربران خود آنها را مشتاق به دنبال کردن خود کنید، و همزمان کسب‌وکار خود را به افراد بیشتری معرفی کنید.

ما همواره در کارخانه محتوای مدیاشو آماده کمک و راهنمایی برای رشد و پیشرفت شما در کسب‌وکارتان هستیم.