در مقاله «استفاده از پست‌های انگیزشی در شبکه‌های اجتماعی» به این مسئله پرداختیم که به‌کارگیری پست‌های انگیزشی، یکی از مهم‌ترین راهکارهای بیشتر دیده شدن در فضای مجازی است؛ چیزی که نه‌تنها فعالان عرصه تبلیغات، بلکه بسیاری از کاربران سعی می‌کنند با استفاده از پست‌های انگیزشی یا تدوین و ساخت تیزرهای تبلیغاتی انگیزشی، صفحه شخصی خود را بیشتر به رخ مخاطبان بکشند. با ما در مقاله‌های بعدی کارخانه تولیدمحتوای مدیاشو همراه باشید.

پست‌های انگیزشی ورزشی، چه ویژگی خاصی دارند؟

ورزش و اخبار مربوطه به آن، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که نوجوانان، جوانان و افراد میانسال، با جدیت آن را دنبال می‌کنند. این گروه‌های سنی، بیشترین جمعیت کاربران شبکه‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهند. بنابراین تولید محتوایی که بتواند طرفداران ورزش را برای لحظاتی به خود جلب کند، فرصت مناسبی برای تأثیرگذاری و تبلیغ به حساب می‌آید.

بسیاری از فعالان اقتصادی و تجاری و مبلغان و مدرسان شیوه‌های کسب‌وکار، برای برانگیختن هرچه بیشتر مخاطبان خود، هر از گاهی با قراردادن پست‌های انگیزشی، سعی می‌کنند به‌واسطه علاقه‌مندی‌های کاربران، خودشان را نیز به آنها معرفی کنند.

چنانکه در مقاله پست‌های انگیزشی هم گفته‌ایم، موضوع اصلی اغلب تیزرهای مربوط به این موضوع، موفقیت در رسیدن به اهداف است. ازاین‌رو، اهداف ورزشی که از بارزترین مصادیق هدف‌گذاری حرفه‌ای محسوب می‌شوند، نمونه بسیار خوبی برای سایر اهداف شمرده می‌شوند و نمایش موفقیت‌های خاص و ویژه چهره‌های سرشناس، برای دیگران جذاب و روحیه‌بخش است.

 

تیزرهای آرشیوی و تدوینی؛ راهکاری ساده برای کسانی که سرشان شلوغ است…

برخی از فعالان شبکه‌های اجتماعی که می‌خواهند با سهولت و سرعت بیشتر و البته هزینه کمتر، محتوای مناسبی در صفحه خود قرار دهند، سراغ تصاویر آرشیوی می‌روند و با تدوین آن، محتوای ویدئویی خود را تهیه می‌کنند. البته در این میان استفاده از یک روایت صوتی (narration) برای جذابیت بیشتر اثر، اجتناب‌ناپذیر است.

حرف آخر؛ تیزرهای مهیج انگیزشی در لحظات اول مخاطبان خود را هیجان‌زده می‌کنند. گاهی این هیجان کاملا کاذب است و هیچ ارتباطی به زمینه فعالیت مخاطب ندارد؛ اما چیزی که اهمیت دارد این است که باور کنیم که آرزوها دست‌یافتنی هستند؛ درست مثل خودِ اسکار فیگوئرا.