تیزرهای معرفی و رونمایی با رویکرد تبلیغاتی…

مجموعه‌های مختلف صنعتی، تجاری، فرهنگی، ورزشی و… برای رونمایی از محصولات و کالای جدید خود یا برای معرفی اعضا و پرسنل تازه‌واردشان، از ایده‌های مختلفی استفاده می‌کنند؛ ایده‌های مختلفی که با رویکرد خاصی، در قالب یک اثر یا تیزر تبلیغاتی نمایان می‌شوند. با مقاله های بعدی در کارخانه تولیدمحتوای مدیاشو همراه باشید.

تیزر و پکیج‌ خوش‌آمدگویی…

تیزرها و پکیج‌های خوش‌آمدگویی به پرسنل، یکی از نمونه‌های مذکور هستند. چیزی که امروزه بین بسیاری از کمپانی‌های مطرح و حتی شرکت‌های نوپا رواج یافته است. این مجموعه‌ها معمولا با درست کردن یک پکیج هدیه به کارکنان تازه‌وارد و همچنین با ساخت تیزر تبلیغاتی از اهدای آن به کارمندان، مواد لازم جهت تولید یک محتوای تبلیغاتی را فراهم می‌کنند و با یک تیر، دو هدف را نشانه می‌گیرند.

محتوای تبلیغاتی و پرطرفدار جهان فوتبال:

خیلی از باشگاه‌ها برای رونمایی از بازیکنان جدید خود، مراسم بزرگی ترتیب می‌دهند؛ مراسمی که حتی ممکن است برای برگزاری آن، با تبلیغات زیاد، بلیط‌فروشی هم بکنند تا هرچه باشکوه‌تر برگزار شود. البته این قضیه فقط محدود به فوتبالیست‌ها و ورزشکارها نمی‌شود؛ در این سال‌ها، حتی پروژه‌های سینمایی هم بعد از پیوستن بازیگرهای مشهور به کست و تیم تولیدشان، حسابی سروصدا به پا می‌کنند.

به‌هرحال از قدیم، بازتاب اخبار نقل‌وانتقالات فوتبالیست‌های مشهور، نمک خود را داشته است و تیم‌ها همیشه بعد از جذب بازیکن دلخواهشون، به طرق مختلف خودنمایی می‌کرده‌اند. چیزی که مایه دلخوشی هواداران آنها برای فخرفروشی به طرفداران تیم‌های رقیب بوده است.

اما در عصر قدرت‌نمایی رسانه‌ها، تکمیل‌کننده پروسه معرفی و خوش‌آمدگویی به فوتبالیست‌ها، ساخت یک تیزر شبه‌تبلیغاتی پررنگ و لعاب است؛ تیزرها و انیمیشن‌هایی که با حضور بازیکنان و عکس‌گرفتن‌ آنها با لباس جدید و بوسیدن پیراهن و لوگوی باشگاه، همیشه داستان‌های پرحاشیه خودش رو داشته است.

در این فصل نقل‌وانتقالات (تابستان ۲۰۲۱) هم فوتبال جهان شاهد یک انتقال بزرگ و تاریخی بود: انتقال مسی از بارسلونا به پاریس سنت ژرمن.