برنامه مردمانه که از تاریخ ۹ بهمن ۱۴۰۰ هرشب از شبکه افق پخش می‌شود، تهیه شده در گروه بصیرت سیاسی به سفارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است، مردمانه مجموعه گفت‌وگومحوری است، که در آن از چهره‌های برتر کارآفرینی و علمی‌پژوهشی کشور که طی سال‌های اخیر خدمات شایانی ارائه داده‌اند، دعوت به عمل می‌آید. اما ضمن گفت‌وگو با مهمان ویژه برنامه، آیتم‌هایی از فعالیت‌های او و مسائل مربوط به آن جهت معرفی حوزه فعالیت وی به بینندگان ارائه می‌شود. این آیتم‌ها که شامل سه بخش «مستند گزارشی»، «موشن‌گرافی» و «نریشن» می‌باشد، توسط تیم خبره کارخانه محتوای مدیاشو تولید شده است.

دومین قسمت این برنامه که به معرفی کارآفرینان برتر در حوزه علمی‌پژوهشی جناب آقای دکتر عبدالحسین شاهوردی و با یاد مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی در استودیو حاضر شد و به گپ‌وگفت با مجری پرداخت. برای تولید محتوای ویدئویی بخش موشن‌گرافی (motion graphics)، که با نرم‌افزارهای طراحی ساخته می‌شود. و به‌واسطه این نرم‌افزارها،‌ تصاویر مورد نظر به حرکت درمی‌آیند و در فرمت ویدئویی ارائه می‌شوند. این تصاویر، یا اِلِمان‌های گرافیکی و طراحی‌شده‌ای هستند، که خودِ گرافیست‌ها خلق کرده‌اند، یا تصاویر واقعی (real) و برش‌خورده‌ای هستند، که با استفاده از برنامه‌های گرافیکی به حرکت درمی‌آیند. نتیجه این فرایند معمولا همراه با یک قطعه موسیقی انتخابی و صدای نریتوری ارائه می‌شود. که نریشن‌های این قسمت به قلم آقای علیرضا اسدی مقدم نگاشته، و با صدای ایشان ضبط شده است.

از تمام مراحل اولیه تولید که بگذریم مرحله بعد از تولید فیلم‌سازی هم از اهمیت بالایی برخوردار است و احتمالا بیشتر از خود فیلم‌برداری زمان ببرد. در این مرحله، عناوین و سایر جلوه‌های نوری، ویرایش صدا، جلوه های صوتی و موسیقی انتخاب می‌شوند. و همه این عناصر با هم ترکیب می‌شوند در نتیجه شما به عنوان بیننده ویدئویی منظم با صداگذاری مناسب تماشا می‌کنید. تمام این مراحل با همکاری تدوین‌گرهای حرفه‌ای مدیاشو آقای عرفان باقرزاده و آقای علیرضا شیخ دارانی صورت گرفته است.

خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.