برنامه مردمانه تهیه شده در گروه بصیرت سیاسی که به سفارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است، مجموعه گفت‌وگومحوری است که در آن از چهره‌های برتر کارآفرینی و علمی‌پژوهشی کشور که طی سال‌های اخیر خدمات شایانی ارائه داده‌اند، دعوت به عمل می‌آید. اما ضمن گفت‌وگو با مهمان ویژه برنامه، آیتم‌هایی از فعالیت‌های او و مسائل مربوط به آن جهت معرفی حوزه فعالیت وی به بینندگان ارائه می‌شود. این آیتم‌ها که شامل سه بخش «مستند گزارشی»، «موشن‌گرافی» و «نریشن» می‌باشد، توسط تیم خبره کارخانه محتوای مدیاشو تولید شده است.

دکتر ناصر سادات، جوانی اهل تهران که زمانی کارمند قوه قضائیه و تحصیل کرده رشته حقوق بودند؛ دوران جنگ در روستایی زندگی می‌کردند و با کمک کمیته امداد ادامه تحصیل دادند، همین امر باعث شد علاقه‌ای به کشاورزی و دامداری در ایشان جوانه بزند بنابراین از کارمندی استعفا دادند و زمین یک هکتاری را اجاره کردند و مشغول به کشاورزی شدند. ایشان با همت و تلاش خود و ادامه تحصیل در مقطع دکترای کشاورزی جزء چهره‌های برتر کشورمان در حوزه کارآفرینی کشاورزی و تولیدکننده محصولات باغی، گلخانه‌ای و دام سبک هستند، و در گلخانه‌ای نزدیک ایوانکی از توابع شهرستان گرمسار توانسته تا امروز حدود ۱۰۰۰ نفر را به‌صورت رایگان آموزش بدهد.

بنابر تحقیقات ایشان در حوزه کشاورزی و سرمازدگی در سال ۱۳۸۶ متوجه ارزش و مقاومت درخت توت در تمام شرایط شدند، و به همین منظور هدف اصلی ایشان بعد از کارآفرینی آباد کردن تمام کویرهای ایران است. و بیش‌از ۵۰ هکتار توتستان را با کمک سرمایه‌گذاران به بهره‌برداری رسانده است، و باعث رشد اقتصادی و ارزآوری برای کشور ایران شده است. در اولین قسمت برنامه مردمانه با معرفی جناب آقای دکتر ناصر سادات و گپ‌وگفت با مجری صدا و سیما آقای محسن آزادی در رابطه با مسائل و مشکلات در این حوزه پرداخته شد. برای تولید محتوای ویدئویی بخش مستند گزارشی، تیم تصویربرداری مدیاشو با سفر به ایوانکی از توابع شهرستان گرمسار، تصاویر مورد نیاز را ضبط کردند. این تیم به کارگردانی آقای مجتبی اله‌مرادی و با حضور آقایان علیرضا شیخ دارانی و دانیال غظنفری مسئولیت خود را ایفا کردند. همچنین نریشن‌های این قسمت به قلم آقای علیرضا اسدی مقدم نگاشته، و با صدای ایشان ضبط شده است.

از تمام مراحل اولیه تولید که بگذریم مرحله بعد از تولید فیلم‌سازی هم از اهمیت بالایی برخوردار است و احتمالا بیشتر از خود فیلم‌برداری زمان ببرد. در این مرحله، عناوین و سایر جلوه‌های نوری، ویرایش صدا، جلوه های صوتی و موسیقی انتخاب می‌شوند. و همه این عناصر با هم ترکیب می‌شوند در نتیجه شما به عنوان بیننده ویدئویی منظم با صداگذاری مناسب تماشا می‌کنید. تمام این مراحل با همکاری تدوین‌گرهای حرفه‌ای مدیاشو آقای عرفان باقرزاده صورت گرفته است.

خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.