کپشن (caption) به معنای زیرنویس یکی از مهمترین قسمت‌های تولید محتوای اینستاگرام است چون اکثر افراد اول، ک‍‍پشن پست شما را می‌خوانند و اگر برایشان جالب بود ادامه محتوای ویدئویی یا تصویری شما را نگاه می‌کنند بنابراین پست های شما باید بیان کننده یک داستان مرتبط و جذاب باشند.

چگونه یک کپشن خوب در اینستاگرام بنویسیم؟

۱. جمله اول برگ برنده شما است:

اینستاگرام کپشن شما را بعد از سه تا چهار خط اتوماتیک کوتاه می‌کند بنابراین نکات مهم را در ابتدا قرار دهید چون ادامه کپشن شما را با گزینه «بیشتر» نشان می‌دهد.

۲. با دنبال کنندگان تعامل برقرار کنید:

می‌توانید در ابتدای کپشن خود به صورت سوالی شروع به نوشتن کنید تا مخاطب کنجکاو شود و ادامه متن شما را بخواند برای مثال می‌توانید از سوالات زیر استفاده کنید:

  • از وب سایت خود بازدید کنید؟
  • دنبال یک محصول خاص برای خرید هستی؟
  • میخواهی وارد یک مسابقه بشی و جایزه ببری؟

۳. هشتگ‌گذاری در کپشن:
یکی از الگوریتم‌های مهم اینستاگرام در کپشن‌نویسی استفاده از هشتگ‌های مرتبط با پست شما است، هشتگ یکی از راه‌های دیده شدن از طریق سرج اینستاگرام و ورود به اکسپلور است.

۴. صمیمی بنویسید:
برای نوشتن محتوای کپشن لازم نیست از جملات پیچیده و سخت استفاده کنید متن شما باید طوری نوشته شود تا مخاطب حس نزدیکی و صمیمت با شما را داشته باشد و درک آن برایش آسان باشد.

۴. کپشن های اینستاگرام خود را جداگانه پیش نویس کنید:
بهتر است کپشن‌های خود را اول در دفترچه‌ یادداشت گوشی همراه خود بنویسید و بعد‌ از ویرایش قسمت کپشن پست خود جای‌گذاری کنید.

۵. از خنثی بودن خودداری کنید:
اینکه شما فقط یکسری جملات را بی‌هدف کنار هم بنویسید تاثیری ندارد محتوای کپشن باید مخاطب را جذب خود کند در این صورت است که با محتوای ویدئویی یا تصویری شما ارتباط موثرتری می‌تواند برقرار کند.

۶. از ایموجی ها استفاده کنید:
از نظر زیباشناسی استفاده درست و به‌جا از ایموجی‌ها  کمک می‌کند تا محتوای شما رنگ و لعاب بگیرد و از یکنواختی خارج شود.

خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما در کارخانه محتوای مدیاشو به اشتراک بگذارید.