آیا آگهی تبلیغاتی فقط باید محصول را معرفی کند؟

تیزرتبلیغاتی باید با محتوا و ظاهری جذاب، نظر مخاطب را جلب کند ممکن است در بعضی از تیزرهای تبلیغاتی، همه مراحل ساخت یک محصول به تصویر کشیده شود و درنهایت آپشن‌های مختلف آن معرفی شود. از طرف دیگر ممکن است گاهی یک آگهی تبلیغاتی، بدون توجه به این جزئیات، صرفا هیجان‌انگیز و جذاب باشد.

واقعیت اینجاست که این دو رویکرد و همچنین رویکردهای معتدل میان آن دو، همگی می‌توانند مفید باشند. چه‌بسا مواردی که یک برند خاص برای تبلیغ محصولاتش طی ادوار گوناگون، از همه این شیوه‌ها استفاده کرده باشد؛ یا اینکه برندهای نامدار یک عرصه در یک دوره زمانی، شیوه‌های مختلف را آزموده باشند. مثل تیزرهای مختلفی که اینجا از بنز، تسلا و بنتلی باکالار می‌بینید.

چنانکه مشاهده می‌کنید، تیزر بنز بر پایه یک طنز موقعیت کوتاه و فقط با دو دیالوگ یک‌کلمه‌ای شکل گرفته است. حال‌اینکه تیزرهای دیگر سعی دارند مخاطب را با جزئیات محصول تولیدشده آشنا کنند. چیزی که عموماً در تیزرهای صنعتی دیده می‌شود. در یک تیزر صنعتی، توضیحات مختصری در مورد محصول تولیدشده و چشم‌انداز آینده کمپانی نسبت به رقبای خود، به نمایش گذاشته می‌شود. در حالیکه در تیزرهای مهیج و مخاطب‌پسند، سازنده قصد دارد با استفاده از عناصر تأثیرگذاری مانند موسیقی، طنز یا روایت کوتاه، با مخاطبان ارتباط برقرار کند.

ساختار تیزرهای تبلیغاتی…

ساخت تیزر‌ تبلیغاتی، درواقع برای معرفی محصول جدیدی است که در بازار عرضه شده است. چند ثانیه اول ویدئو برای جذب مخاطب بسیار مهم است و انتخاب درست برای نحوه معرفی محصول باید متناسب با عناصری همچون موضوع، محتوا و رویداد اصلی باشد. اگر تیزر تبلیغاتی درست و باکیفیت ساخته شود، تعامل اجتماعی و حس هیجان بالایی را در مخاطب پدید می‌آورد.

درست مانند تیزر تبلیغاتی بنتلی و بخش‌هایی از تیزر تسلا که همزمان با معرفی و ارائه محصول، حس هیجان و سرعت را در مخاطب ایجاد می‌کند. به‌هرحال برای ساخت تیزر، فقط محدود به یک شیوه نیستیم و می‌توانیم همزمان با معرفی مسائل فنی، صنعتی و… از عناصر دیگر هم برای القای حس هیجان به مخاطب، استفاده کنیم. برای ساخت یک تیزر جذاب و هیجانی با ما در کارخانه تولید‌محتوای مدیاشو همراه باشید.