مدیریت شبکه‌های اجتماعی و جذب فالوئر

بعضی‌ها می‌گویند: «دشمن یه دونه‌ش هم زیاده!»؛ اما در اینستا مارکتینگ، بدتر از هر دشمنی، فالوئر فیک (fake) و جعلی است که نه‌تنها هیچ کمکی به اهداف تبلیغاتی نمی‌کند، بلکه بدترین ضربات را هم به اعتبار مجموعه وارد می‌کند.

در چنین شرایطی، صاحب کسب‌وکار یا صفحه (page) مورد نظر، فقط باید دلش را به تماشای اسم‌های قلابی خوش کند. اما باوجود این، باز هم با سیاست‌گذاری‌های هوشمندانه، می توان جلوی ضرر و زیان بیشتر را گرفت. بله؛ «ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است.»

درست مثل مجموعه‌هایی که بعد از پی بردن به سیاست نادرست خرید فالوئر، تصمیم می‌گیرند با طراحی و پیروی از یک برنامه حرفه‌ای مارکتینگ، کار را پیش ببرند. اینجاست که اهمیت مدیریت درست شبکه‌های اجتماعی مشخص می‌شود و مشاوران تبلیغات هم با رائه خدمات مربوط به شبکه‌های اجتماعی، دست به کار می‌شوند.

 

فالوئر فیک چه بلایی سر صفحه شما می‌آورد؟

فالوئر فیک باعث می‌شود که نرخ تعامل پیج پایین بیاید و شانس راهیابی پست‌ها به اکسپلورر (explorer) نیز کمتر شود. درنتیجه، آمار فروش محصول یا خدمات مورد نظر افزایش پیدا نمی‌کند و اهدافی که از ساخت تبلیغات و درست کردن پیج، مد نظر بوده است، برآورده نمی‌شود.

یکی از مهم‌ترین برآوردهای خطایی که فالوئر فیک ایجاد می‌کند و موجب بر باد رفتن محاسبات اولیه می‌شود، حساب کردن روی میزان خاصی از فالوئر برای راه انداختن کمپین‌های تبلیغاتی جهت فروش است. اساساً برآورد نادرست میزان مخاطبان و مشتریان، از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند گریبانگیر صاحب یک کسب‌وکار نوپا شود.

اما علاوه بر همه این موارد، فالوئر فیک به‌شدت وجهه و اعتبار یک صفحه را زیر سؤال می‌برد. بنابراین در دوران آغازین کسب‌وکار خود، هرگز داشتن فالوئر فیک را به کم فالوئر بودن، ترجیح ندهید. با در پیش گرفتن سیاست‌های صحیح و صبوری بیشتر، می‌توانید به مرور زمان به تعداد دنبال‌کنندگان دلخواه خود برسید و می‌توانید با کارخانه تولیدمحتوا مدیاشو، مدیریت پیج‌ اینستاگرام خود را با خیال راحت به ما بسپارید.