چرا سناریو در تولید محتوا مهم است؟

 بین تمام برنامه‌های تلویزیونی، سینمایی یا ویدئوهایی که برای شبکه‌های اجتماعی ضبط می‌کنید، یک وجه اشتراک به اسم سناریو وجود دارد. تفاوتی ندارد که محتوای ویدئویی شما نیم‌ساعته یا یک ساعته باشد؛ سناریو برای پیشبرد بهتر طرح و تولید محتوای خوب امری ضروری است. همان‌طور که در مقاله ترس از دوربین اشاره کردیم، زمانی‌که شما مقابل دوربین قرار می‌گیرید، احتمال دارد کمی مضطرب شوید، و برای شروع کمی سردرگم شوید. این امر در نهایت باعث ترس و پراکنده‌گویی می‌شود، و ممکن است برای ضبط یک ویدئوی کوتاه وقت زیادی بگیرد؛ بنابراین آماده‌سازی یک سناریو خوب و مرتبط با موضوع قبل از ضبط به شما کمک می‌کند که ویدئوی خوبی داشته باشید.

چگونه سناریو بنویسیم؟

برای نوشتن یک سناریوی خوب بهتر است از یک متخصص در این حوزه کمک بگیرید؛ ولی اگر خودتان می‌خواهید دست به قلم شوید، بهتر است نکاتی را رعایت کنید؛ سعی کنید یک سناریوی عامیانه بنویسید که بیننده موقع تماشای ویدئو حس صمیمیت داشته باشد. از به‌کاربردن جملات کلیشه‌ای و رسمی پرهیز کنید؛ چرا که سناریوی فیلم‌نامه یک مقاله پژوهشی علمی نیست و قرار است که یک شخص به‌صورت دیالوگ ‌آنها را بازگو کند. بنابراین باید درک گفته‌های شما برای بیننده ممکن باشد تا بتواند از آنچه می‌گویید استفاده کند. نکته مهم دیگری که حتما باید در نظر بگیرید این است که سناریوی شما دارای نظم و سبک مشخصی باشد تا موقع اجرای آن برای بیننده پرش ذهنی ایجاد نکند.

در پایان …،

یکی از خدمات ما در کارخانه محتوای مدیاشو، تولید محتوای ویدئویی و تصویری است که صفر تا صد آن را از مرحله سناریونویسی تا مرحله تولید و ساخت، با کمک کارشناسان به مخاطبان مدیاشو ارائه می‌دهیم و تا پایان کار و تولید محتوا طبق سلیقه شما، همراهتان خواهیم بود. برای مشاوره رایگان با کارشناسان، با ما درارتباط باشید.