تیزرهای تبلیغاتی به تناسب بستر پخش آنها متفاوت هستند. مثلا پخش تیزر از شبکه‌های تلویزیونی به دلیل محدودیت زمانی و گران بودن تعرفه‌ها معمولا به‌صورت ثانیه‌ای محاسبه می‌شود و به‌ندرت بیشتر از یک دقیقه طول می‌کشد. اما تیزرهایی که به‌فراخور سلیقه اشخاص، بدون محدودیت برای شبکه‌های اجتماعی ساخته می‌شوند و یا در نمایشگاه و همایش پخش می‌شوند، ممکن است چند دقیقه طول بکشند. اکنون و با حضور برندهای سرشناس در شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوای ویدئویی و تصویری مناسب برای اینستاگرام و… نیز در دستور کار آنها قرار گرفته است و مشاوران تبلیغات و سازندگان تیزر، بیش از پیش در این زمینه فعالیت می‌کنند.

بسیاری از کمپانی‌ها و مجموعه‌های بزرگ، سعی می‌کنند برای همه رسانه‌ها (رسانه‌های رسمی مانند تلویزیون و رسانه‌های غیررسمی مانند شبکه‌های اجتماعی) محتوای مناسب تولید کنند. عموما محتوای تیزرهای تلویزیونی باید جذاب‌تر باشند و خیلی درباره جزئیات امر توضیح ندهند. درمقابل، محتوای شبکه‌های اجتماعی که عینا در وبسایت‌های تخصصی مجموعه هم بارگذاری می‌شوند، درباره جزئیات محصولات، کمپین‌ها و… توضیحات بیشتری ارائه می‌کنند. گروه مالی کاریزما که از اوایل دهه ۹۰ کار خودش را آغاز کرده، اکنون با یک دهه فعالیت بورسی، تبدیل به یک هولدینگ تمام‌عیار مالی با زیرمجموعه شرکت‌های بیمه زندگی، کارگزاری بورس و… شده است.

تیم کارخانه محتوای مدیاشو بعد از آشنایی با گروه بزرگ کاریزما و همکاری با این مجموعه، ساخت یک تیزر رسانه‌ای و چند ایده تبلیغاتی دیگر، از جمله استاپ‌موشن‌های خلاقانه و جذاب را به‌عهده گرفتند. نمونه حاضر که پشت صحنه آن را مشاهده می‌کنید، یک تیزر تبلیغاتی برای معرفی مجموعه کاریزما و تبریک شب یلدا به مخاطبان خود می‌باشد که مدیاشو ساخت ‌آن را به‌عنوان یک محتوای تخصصی در نظر گرفته است تا مخاطبان و دنبال‌کنندگان کاریزما، با مشاهده آن در شبکه اجتماعی یا وبسایت کاریزما، اطلاعات کافی را به دست بیاورند.

حرف آخر؛

با وجود روش‌های جدید تبلیغاتی،‌ مطمئنا هیچ‌گاه کاربرد تیزر تبلیغاتی به‌سادگی از بین نخواهد رفت. اگر فردی تصمیم بگیرد برای تبلیغ برند یا کارخانه‌اش از موشن گرافیک یا پوسترهای جذاب استفاده بکند، باز هم امکان استفاده از تیزر تبلیغاتی با یک سناریوی جدید را خواهد داشت.