یکی از دغدغه‌های امروزه افراد که می‌خواهند، کسب‌وکار خود را وارد فضای اینستاگرام (Instagram) کنند، بحث طراحی استایل و قالب و افزایش دنبال‌کننده‌های (followers) پیج است. اما موضوع اینجاست؛ که چگونه می‌توانید استایلی جذاب برای پیج خود طراحی کنید که مهمترین موضوعی که اکثر کاربران فعال در اینستاگرام برای شروع کار خود با آن مواجه می‌شوند. درواقع ما در کارخانه محتوای مدیاشو سعی بر این داریم تا تکنیک‌های حرفه‌ای به شما عزیزان آموزش دهیم تا بتوانید پیجی حرفه‌ای و خاص طراحی کنید، که از نظر کاربران جذاب به‌نظر بیاید و مشتاق شوند که شما را دنبال (follow) کنند و به فالوئرهای وفادار شما تبدیل شوند.

امروزه اینستاگرام بین صاحبان کسب‌وکار جایگاه خاصی پیدا کرده است و توانسته برای اکثر آنها به یک منبع درآمدی تبدیل شود. که می‌توانند محصول یا خدمات خود را با مخاطبان بیشتری به اشتراک بگذارند. محبوبیت اینستاگرام بیشتر از نظر منبع درآمدی است زیرا هرکسی در هر رده سنی و جایگاهی می‌تواند به درآمدهای قابل قبولی برسد؛ بنابراین داشتن یک پیج حرفه‌ای و منحصر‌به‌فرد برای شما ضروری است.

اهمیت طراحی قالب اینستاگرام

طراحی قالب کلی که تنها مختص پیج شما باشد، کمک می‌کند تا در چشم کاربران منحصربه‌فرد و خاص به نظر بیایید. اما فراموش نکنید تنها یک قالب معیار برند شدن نیست؛ بلکه تولید محتوایی که قرار است داخل پیج شما قرار بگیرد هم مهم است. قالب و محتوا مکمل هم هستند؛ تا شما بتوانید یک پیج منحصربه‌فرد و یونیک را به کاربران خود ارائه بدهید، پس حواستان باشد، از اهمیت این موضوع غافل نشوید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با تولید محتوا می‌توانید به مقاله اهمیت صدا در ویدئو و میدونی چقدر مهمه مراجعه کنید.

چگونه یک پیج حرفه‌ای داشته باشیم؟

چند نکته مهم در راه‌اندازی اولیه پیج اینستاگرام شما مهم است که حتما باید به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید:

  1. پروفایل: پروفایل اولین عنصری است، که کاربر آن را می‌بیند، پس باید لوگوی کسب‌وکار یا تصویری واضح و مشخص از چهره شما باشد.
  2. بیو پیج: دومین عنصر بیو پیج است، که کمک می‌کند، کاربر یک آشنایی مختصری از شما و کسب‌وکارتان داشته باشد؛ بنابراین باید شامل اطلاعاتی مختصر و مفید باشد.
  3. هایلایت: سومین عنصر هایلایت است که ثابت و دائمی در پیج شما قرار دارد و می‌توانید هرآنچه که مهم است اعم از خلاصه‌ای از کسب‌وکارتان، بیوگرافی خودتان و غیره را در دسته‌بندی‌های متفاوت قرار دهید.
  4. قالب: چهارمین عنصر قالب و طراحی پست‌ها است که بهتر است یک قالب یا موتیف گرافیکی و ترجیحا یک رنگ سازمانی مرتبط با حرفه شما را داشته باشد.

کارشناسان ما در کارخانه محتوای مدیاشو برای مشاوره رایگان در خدمت شما دوستان هستند، پس خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.